Embelsir Monte me Shije Fantastike ( Pa Pjekje) – Farklı Görüntüsüyle İki Renkli Zebra Tatlısı

Follow ISTAGRAM 👉🏼 https://instagram.com/balkan_tarifleri?igshid=1p26tr5ziv4vy
Follow FACEBOOK👉🏼 https://www.facebook.com/BalkanTarifleri/
AL RECETA
-Për kremër e bardh: 3 gota t’ujit qumesht
🌟 Gjys gote t’çajit sheqer
🌟2 lug gjelle miell
🌟2 lug gjelle gustin nisheste
🌟1 pako vanill
🌟1 lug gjelle gjalp
– Për kremën e kaft:1 pako puding qokolad (50 gr)
🌟3 gota t’ujit qumesht
🌟 Gjys gote t’çajit sheqer
– 1 pako biskota (185 gr)

TR TARİFİ
-Beyaz kreması için: 3 su bardağı süt
🌟yarım çay bardağı şeker
🌟2 yemek kaşığı un
🌟2 yemek kaşığı nişasta
🌟1 paket vanilya
🌟1 yemek kaşığı tereyağ
-Kahverengi kreması için: 1 paket çikolatalı puding ( 50 gr)
🌟3 su bardağı süt
🌟yarım çay bardağı şeker
-1 paket bisküvi(185gr)

6 Replies to “Embelsir Monte me Shije Fantastike ( Pa Pjekje) – Farklı Görüntüsüyle İki Renkli Zebra Tatlısı”

  1. Ju lumshin duart , nje embelsire e thjeshte dhe e mrekullueshme si dhe shpjegimi fantastik.👍☺👍

Comments are closed.